Gāzbetona bloku izvēle - klienta stāsts

Būtiska nozīme lēmuma pieņemšanā – tiešais kontakts ar profesionālu izplatītāju

Ikviens, kas reiz nolēmis uzcelt savu ģimenes māju, zina, ka viens no vissarežģītākajiem jautājumiem vēl pirms būvdarbu uzsākšanas ir pareizāko būvmateriālu izvēle. Jo īpaši, ja paredzēta no mūsdienīgiem blokiem celta ēka. To piedāvājums tirgū ir pietiekami plašs, zīmolu nosaukumi dažādi un cilvēkam, kas ikdienā nav saistīts ar būvniecību, grūti saprast, kurš bloku veids viņa sapņu mājai būs vispiemērotākais.
Uzņēmējs Aldis Kalniņš savai 160 kvm plašajai divstāvu ģimenes mājai izvēlējās YTONG gāzbetona blokus un ir ļoti apmierināts ar savu izvēli. Mājas būvniecību Kalniņa kungs uzsāka 2013. gada vasarā.
Stāsta Aldis Kalniņš: „Par būvmateriāliem domāju jau krietnu laiku iepriekš. Liels palīgs bija internets, kur ieguvu pietiekamu priekšstatu par to, ko piedāvā tirgus, kādas ir atsauksmes par dažādiem bloku veidiem. Tiesa, caur internetu nav iespējams tiešais kontakts ar pārdevēju, tāpēc devos uz pavasarī notiekošo izstādi „Māja”, kur klātienē varēju iepazīties ar praktiski visiem Latvijas tirgū piedāvātajiem blokiem. Pirmo reizi „dzīvē” ieraudzīju arī YTONG blokus un atcerējos, ka par tiem biju lasījis labas atsauksmes internetā. Izstādē šos blokus piedāvāja SIA „CEL” un biju patīkami pārsteigts, cik profesionāli un korekti šī uzņēmuma pārstāvji iepazīstināja ar savu produktu.

Biju patīkami pārsteigts, cik profesionāli un korekti šī uzņēmuma pārstāvji iepazīstināja ar savu produktu.

Man radās interese un, mājās atgriezies, sameklēju internetā vēl papildu informāciju par šo būvmateriālu. Uzticamību YTONG viesa fakts, ka bloki izgatavoti pēc zviedru tehnoloģijas un tie pārbaudīti skandināvu skarbajos klimatiskajos apstākļos. Tātad - tas nebija kāds jauns Eiropas produkts, kas patiesībā paredzēts izmantošanai par Latviju siltākās zemēs.

Drīz pēc izstādes devos uz firmu „CEL” un satikos ar uzņēmuma vadītājiem. Tieši šai tikšanās reizei bija izšķiroša nozīme galīgā lēmuma pieņemšanā. Abi firmas vadītāji ir teicami savas jomas profesionāļi, viņi perfekti pārzina savus pārstāvētos produktus un spēj argumentēti atbildēt uz jebkuru jautājumu. Man tika piedāvāts korekts dažādu bloku veidu salīdzinājums gan pēc izmēriem, gan cenas un ražošanas tehnoloģijas. Uz vietas varēju arī apskatīt un aptaustīt YTONG blokus, iepazīt visu to piedāvāto sortimentu.

Atbilstoši manas mājas projektam tika izlemts, kāda biezuma bloki būs vispiemērotākie ārsienām un cik liels daudzums būs nepieciešams. Manā gadījumā tie bija 400mm biezuma bloki, attiecīgi arī speciālie U veida bloki pārejai no 1. uz 2. stāvu un aiļu pārsedzes. Komplektā tika ietverta arī speciālā līmjava, kas mūrēšanas procesā krietni paātrināja celtnieku darbu. Tika arī ieteikts neņemt uzreiz visu apjomu, bet tikai to, kas paredzēts 1. stāvam. Kad tas būs uzbūvēts, piegādās otrajam stāvam nepieciešamo daudzumu. Arī piedāvātā cena man bija patīkama, lai gan šajā gadījumā man svarīgāka par cenu bija „CEL” darbinieku profesionālā attieksme un zināšanas.

Bloki nebija nedz sadauzīti, nedz sadrupuši, viss bija vajadzīgajā skaitā un izmēros.

Mazliet bažījos, vai blokus piegādās noradītajā laikā, jo materiālus veda no Polijas, taču piegāde patiešāmnotika precīzi norunātajā datumā un laikā. Turklāt, neraugoties uz tālo ceļu, visa krava bija perfektā stāvoklī – bloki nebija nedz sadauzīti, nedz sadrupuši, viss bija vajadzīgajā skaitā un izmēros.

YTONG bloki ir ļoti pateicīgs materiāls celtniecībai - tiem ir ģeometriski precīzi izmēri un, izmantojot speciālo YTONG līmjavu, tiek iegūts vienlaidus gluds mūrējums visās plaknēs, kas atbilst iepriekš paredzētajiem izmēriem. Neviens centimetrs nepazūd vai neuzrodas klāt no jauna. Arī celtniekiem bija patīkami strādāt, ievērojot „CEL” pārstāvju sniegtos norādījumus, darbs ritēja ātri un kvalitatīvi. Pirmo stāvu uzbūvēja vienas nedēļas laikā, otro – tikpat ātri. Nozīme bija arī labvēlīgajiem laika apstākļiem, vasara bija ideāla, taču arī tās pāris dienas, kas bija jāstrādā „zem plēves” neradīja liekas problēmas. Starp citu, viens no maniem celtniekiem atzina, ka arī viņš savai mājai, iespējams, izvēlētos YTONG blokus.

Šobrīd mana māja „pārdzīvo” pirmo ziemu. Ir uzbūvētas ārsienas, uzlikts jumts, ielikti labi trīskameru logi, ar ekovati nosiltināts bēniņu pārsegums, ievilkta apkure. „CEL” pārstāvji ieteica pagaidām vēl nelikt dekoratīvo apmetumu, arī iekšsienas pagaidām atstātas bez apdares. Kāpēc? Tāpēc, ka gāzbetona bloki satur aptuveni 10% tā dēvētā tehnoloģiskā mitruma, kam nepieciešams iztvaikot. Tāpēc labāk nesteigties un pagaidīt vienu, divus gadus.
Savukārt man bija iespēja pārliecināties par YTONG bloku teicamajām siltumizolācijas spējām. Decembrī, kad dažas dienas valdīja pamatīgāks sals, saplīsa apkures katls un aptuveni 48 h māja palika bez apkures. Man bija pārsteigums, ka šajā laikā gaisa temperatūra telpā no plus 17°C samazinājās tikai par diviem grādiem uz plus 15°C. Tas nozīmē, ka bloki, kas aizņem pietiekami lielu ēkas sienu kvadratūru, spēj labi aizturēt siltuma aizplūšanu.

Domājot par iekšdarbiem, ņemšu vērā „CEL” speciālistu ieteikumus, ka no YTONG blokiem mūrētās virsmas nav nepieciešams papildu apmest, jo sienas tiešām ir ļoti precīzas un bez robiem. Ievērojot, ka virsma ir praktiski gluda, nepieciešamības gadījumā veic nelielu slīpēšanu, špahtelēšanu, un siena ir gatava nobeiguma apdarei – krāsošanai vai tapešu līmēšanai.

Kalniņa kunga secinājumi un ieteikumi tiem, kas vēl tikai sapņo par savu māju:

  • Izvēloties būvmateriālus, svarīgs ir tiešais kontakts ar izplatītāju, kas pārstāv konkrēto ražotāju. Lielveikalu pārdevēji vai starpnieki ne vienmēr ir pietiekami zinoši par dažādām ar šo būvmateriālu saistītām niansēm.
  • Profesionāli produktu pārstāvji piedāvā korektu un argumentētu analogu produktu salīdzinājumu pēc dažādiem parametriem. Tā iespējams gūt pilnīgāku priekšstatu par dažādu ražotāju plusiem un mīnusiem un attiecīgi pieņemt pareizāko lēmumu.
  • Cenai ir pakārtota nozīme. Klientam bieži vien daudz svarīgāka ir profesionāla attieksme, teicama apkalpošana, precīzas piegādes, materiāla kvalitāte un lietošanas ērtums.
  • Ļoti svarīgi ir plānot būvniecību no paša sākuma, aprēķinot visas plānotās izmaksas, tas ļauj izvairīties no kļūdainu lemumu pieņemšanas izvēloties lētus, nekvalitatīvus materiālus.